Andrzej Burgs – Business & Science

Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis New Technologies sp. z o.o.
Ekspert w zakresie łączenia Nauki z Biznesem

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Ekonofizyka. Od ponad sześciu lat działa w branży druku 3D i prowadzi jedną z najdłużej działających w tym obszarze polskich firm - Sygnis New Technologies. Od 2017 roku jest jej wyłącznym właścicielem i prezesem. Od 2019 roku jest również współwłaścicielem firmy Sygnis Bio Technologies – jedynej firmy na polskim rynku zajmującej się nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu technologii addytywnych dla medycyny i nauki.

Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórcą Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Działa również jako ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Doświadczony mówca i wykwalifikowany szkoleniowiec. Występował m.in. na: „Regiosummit” - Szczycie Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej 2019 organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowym Sympozjum Własności Intelektualnej w Przemyśle i Biznesie (edycja XIII) organizowanym przez Urząd Patentowy RP, a także II Kongresie Szefa Utrzymania Ruchu i innoSHARE 2018.

Sygnis New Technologies pod jego egidą otrzymało m.in. EuroSymbol Innowacji 2019, nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019, nominację do Architektów Innowacji Pulsu Biznesu w 2018 roku, a także bardzo dobrą ocenę w Innovation Health Check przeprowadzonym przez Enterprise Europe Network.

Andrzej Burgs również nadzoruje i koordynuje prace badawczo-rozwojowe. Ściśle współpracuje z naukowcami i popularyzatorami nauki, promując pronaukowe postawy i wdrażając innowacyjne rozwiązania do instytutów badawczych i placówek oświatowych.

Do jego aktualnego portfolio zaliczają się marki: Sygnis Bio Technologies, Sygnis New Technologies, Thirsty Pleasure (akcesoria i rozwiązania technologiczne dla sektora HoReCa), Technika by Sygnis (jedyny w Warszawie showroom technologiczny połączony z przestrzenią networkingową). Razem z przedstawicielami firm Solveere i SondaSys utworzył TRIS Group – konsorcjum firm z największym doświadczeniem na polskim rynku druku 3D.